background-img

موسسین

دکتر مجید کیمیایی

زنده یاد دکتر مجید کیمیائی متولد دوم آذر 1312 در تبریز، تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاهش به پایان رسانید و پس از اخذ دیپلم دبیرستان با کسب رتبه بالا در کنکور پزشکی برای ادامه تحصیل به پایتخت عزیمت نمود.

ایشان پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی از دانشگاه تهران عازم آمریکا شد و در شهر دیترویت میشیگان ابتدا متخصص اطفال گردید و دوره رزیدنسی اطفال را در Harper Hospital شهر دیرویت گذراند، پس از آن موفق به اخذ مدرک فوق تخصص در رشته آلرژی و ایمنولوژی گردید و دوره رزیدنسی آلرژی خود را در Children Hospital همان شهر در آمریکا گذراند.

دکتر مجید کیمیائی پس از اتمام تحصیلاتش در آمریکا به ایران مراجعت نمود و دوره سربازی خود را به عنوان پزشک در نیروهای مسلح (ژاندارمری) سپری کرد، او به همراه زنده یاد دکتر محمد طواف در سال 1348 کلینیک آلرژی تهران را تاسیس نمود که در این کلینیک فوق تخصصی به بررسی و تشخیص حساسیت و همچنین مداوای بیماران مبتلا به آلرژی بر اساس آخرین یافته های علمی و با روش های روز دنیا مشغول شدند.

وی جزء نخستین کسانی است که در مورد پوشش گیاهی متنوع و گسترده کشور و ذرات معلق در هوا که بعلت گرده افشانی گیاهان هر منطقه متفاوت است و موجب بروز حساسیتهای فصلی، تنفسی و … می شود تحقیقات و پژوهش های وسیعی انجام داده که حاصل این مطالعات به صورت مقالات علمی در مجلات پزشکی معتبر آن زمان به چاپ رسیده است.

دکتر مجید کیمیائی از پیشگامان این رشته در کشور و پدر علم آلرژی ایران تا پایان عمر پر بارش 18/11/1397 در کلینیک آلرژی تهران که خود از بنیانگذاران و رئیس آن بود به مداوای بیماران اشتغال داشت. یادش گرامی

دکتر محمد طواف

زنده یاد دکتر محمدکاظم طواف رشتی متولد یکم فروردین 1304 در رشت، در سال 1329 تحصیلات عالی خود را در رشته پزشکی دانشگاه تهران با درجه ممتاز به پایان رساندند. پس از فارغ التحصیلی ابتدا اسیستانت(دستیار) پروفسور عدل و سپس دکتر اقبال بودند.
وی در سال 1339 موفق به اخذ مدرک تخصص داخلی از دانشگاه تهران گردیدند. سپس در سال 1341 در بیمارستان نمازی شیراز به مدت یک سال دوره مدیریت بیمارستان را گذراندند که همواره شاگرد ممتاز بودند.
زنده یاد دکتر محمدکاظم طواف برای اخذ تخصص آلرژی عازم فرانسه شدند و در اوایل سال 1345 نزد پروفسور ولفروم از دانشگاه پاریس مدرک فوق تخصص آلرژی خود را اخذ نمودند.
وی بعد از مراجعه به تهران در مطب شخصی خود مشغول مداوای بیماران بودند و سپس به همراه زنده یاد دکتر مجید کیمیائی در سال 1348 کلینیک آلرژی تهران را تأسیس نمودند و تا پایان عمر پربارش 22/10/1399 به مداوای بیماران اشتغال داشتند.